Уважаеми зрелостници,
Във връзка с информация от Националната агенция за приходите (НАП) Ви уведомяваме, че след завършване на средното образование и до започване на работа или редовно обучение във висше училище, е необходимо сами да внасяте своите здравноосигурителни вноски.
📌 До 25 август 2026 г. трябва:
Към момента размерът на месечната здравна вноска е 22,03 евро.
Декларацията и плащането могат да бъдат направени:
⚠️ Важно:
При повече от три неплатени здравни вноски се прекъсват здравноосигурителните права и достъпът до безплатни здравни услуги.
🎓 За приетите студенти в чужбина:
Необходимо е да представите документ, удостоверяващ обучението Ви, за да не бъдат прекъснати здравноосигурителните Ви права.
Повече информация можете да получите на сайта на НАП, както и на следните полезни връзки:
Желаем Ви успешен старт след завършването и много бъдещи успехи!
