Новини

За училището

Училищни документи
История Педагогически специалисти Обществен съвет
Бюджет Бюджет Финансови отчети
Административни услуги Галерия
Търгове Обществени поръчки

Прием

Държавен план прием в VIII клас Свободни места за ученици

Ученици

Профилиращи предмети втори гимназиален етап Образци на документи Учебници Седмично разписание Графици Учебни планове Изпити НВО и ДЗИ Олимпиади и състезания Конкурси Стипендии Противодействие на тормоза БДП

Дейности

Подкастът на ПЕГ-Шумен Национални програми Проекти Занимания по интереси Клубове

Контакти

Важно уведомление за здравноосигурителните вноски след завършване на средно образование

Уважаеми зрелостници,

Във връзка с информация от Националната агенция за приходите (НАП) Ви уведомяваме, че след завършване на средното образование и до започване на работа или редовно обучение във висше училище, е необходимо сами да внасяте своите здравноосигурителни вноски.

📌 До 25 август 2026 г. трябва:

Към момента размерът на месечната здравна вноска е 22,03 евро.

Декларацията и плащането могат да бъдат направени:

⚠️ Важно:
При повече от три неплатени здравни вноски се прекъсват здравноосигурителните права и достъпът до безплатни здравни услуги.

🎓 За приетите студенти в чужбина:
Необходимо е да представите документ, удостоверяващ обучението Ви, за да не бъдат прекъснати здравноосигурителните Ви права.

Повече информация можете да получите на сайта на НАП, както и на следните полезни връзки:

Желаем Ви успешен старт след завършването и много бъдещи успехи!